Kurkuma v medu

Kurkuma je koření dřevité žluté barvy, je bohatý na silný kurkumin, který ničí volné radikály, posiluje vlastní antioxidační enzymy organismu a je důležitým přírodním protizánětlivým prostředkem. Bylo prokázáno, že snižuje riziko srdečních chorob a rakoviny, zlepšuje mozkové a kognitivní funkce.

Kurkuma je všestranná protizánětlivá živina, která pomáhá játrům detoxikovat a zvyšuje hladinu glutathionu. Prokázalo se rovněž, že chrání játra před poškozením chemickými látkami a podporuje trávení.

Doporučení: kurkumovou medovou pastu lze přidat do polévek, zálivek, do kaší všeho druhu, při letním grilování do marinád, zajímavá je rozmíchaná v kávě či čaji nebo ji můžete užívat jenom tak po lžičkách jednu denně.

Náš typ:

  1. Snídaně či zdravá svačinka – kurkumovou pastu natřete v tenké vrstvě na mírně opečený toast s ořechovým máslem.
  2. Žluté mléko – (starý Ajurvédský recept na „dlouhověkost“) – do teplého mléka přidejte kávovou lžičku kokosového oleje (olej je nosič kurkuminu, tělo tak tuto zdraví prospěšnou látku lépe vstřebává), lžičku kurkumové medové pasty, špetku mletého pepře (nemusí být), promíchejte a popíjejte. Zlaté kurkumové mléko doporučujeme popíjet večer před spaním. Příjemně zahřeje a uklidní po uspěchaném dni.
  3. Zlaté latté – 1/2 lžičky kurkumové pasty přidejte do ohřátého a našlehaného mléka.

Složení: 10% kurkuma, 90% květový med

Obsah: 120 ml
Cena: 100,00 Kč