Medovina

MEDOVINA – sedmý včelí produkt

Medovina je čiště přírodní, nejstarší český alkoholický nápoj.

Ve slově medovina slyšíme víno a indoevropské slovo „medhu“, kterým bylo označováno obojí, med vymačkaný z plástů i med zkvašený tedy medovina.

Medovina je kvašený nápoj z medu a bývala velmi oblíbená ve starověku. Lahodný kvašený nápoj z medu znali staří Egypťané, Římani i Slované. Přírodní nápoj vyrobený dle staré receptury, byl považován za zdroj života, moudrosti, odvahy a síly. Věřilo se, že má afrodisiální účinky.

 Medovina  „placatka“

  • kvašený alkoholický nápoj vyrobený z medu a vody bez použití chemických stabilizátorů a umělých barviv

IMG_3999

Obsah láhve: 200ml
Cena: 60,00 Kč – vyprodáno

V láhvi může být medovina lehce zakalená (kal je usazený na dně láhve, po protřepání či nalití se opět ihned usadí ). Medovina může  být lehce šumivá.

 Medovina (rok 2018, 2019)

Obsah láhve: 0,75 litrů
 Cena: 200,00 Kč

V láhvi může být medovina lehce zakalená (kal je usazený na dně láhve, po protřepání či nalití se opět ihned usadí ). Medovina může  být lehce šumivá.

Použití: medovinu je vhodné podávat jako aperetiv před jídlem (podporuje a upravuje trávení), jako dezertní nápoj nebo k přípravě alkoholických koktejlů. Podává se vychlazená s kostkou ledu a plátkem citrónu. V zimním období je medovina výborná i ohřátá nebo podobně jako grog 1:2 s vroucí vodou a plátkem citrónu.

Skladování:   v čistém, chladném a temném místě při teplotě 5-15 stupňů Celsia

Medové víno (rok 2018)

Obsah láhve: 0,75 litrů     
Cena: 195,00 Kč  – vyprodáno

V láhvi může být medové víno lehce zakalené (kal je usazený na dně láhve, po protřepání či nalití se opět ihned usadí ). Medové víno může  být lehce šumivé.

Medové víno je medovina vyráběná přírodním kvašením bez dolihování a bez chemických přísad, bez doslazování cukrem. Základní složkou pro výrobu medového vína jsou med a vylisovaný mošt z hroznového vína.

Skladování:   v čistém, chladném a temném místě při teplotě 10-13 stupňů Celsia.

Červené víno a Bílé víno (ročník 2018)

Obsah láhve: 0,75 litrů     
Cena: 180,00 Kččervené víno Cuvéé
(víno podáváme odstáté,  při pokojové teplotě) – vyprodáno

Cena: 150,00 Kčbílé víno Cuvéé
(víno podáváme vychlazené, při teplotě 9-12 stupňů Celsia) – vyprodáno

Víno sklízíme z vlastní vinice, která se nachází ve vinařské oblasti Morava, podoblast Slovácká, viniční trať Pod Dubňanskou horou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *